YELDA İPEKLİ
Ana Sayfa Yazılar Tüm Trendler Out! Yeni Akım “Trendsiz Olmak”
Tüm Trendler Out!  Yeni Akım “Trendsiz Olmak”

Tüm Trendler Out! Yeni Akım “Trendsiz Olmak”

* Mayo ve mayokiniler altın çağını yaşayacaklar..
* İri gözlükler artık devrini kapatıyor..
* Ayakkabılar renkleniyor..

Son 10 yıldır , Marka takıntısı hayatımıza  girdiğinden beri herkes bir trendin etkisindeydi. “Moda” bile artık eskisi kadar güçlü bir kavram değildi. Trendlerin gölgesinde yaşamak, ikoncanlar’ı takip etmek olmazsa olmazlarımızdı. Ancak tüm dünya artık yeni bir akımın peşinde; “Trendsiz olmak”

Özgür hayatlar, özgür ruhları her anlamda tetikliyor. Dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz satın alma gücünü de ve doğal olarak marka tüketimini de doğrudan etkiledi. Obama’nın  -Afrika kökenli siyahi bir liderin- dünya güç dengesinde aktif rol alması alışılagelmiş kültürel akımları ciddi etkileyecek gibi görünüyor. Gizemli ve henüz tükenmemiş olan doğu, Arap yarımadası ve “uzaklar” tüketimi yönlendiren batı toplumlarını etkisi altına aldı bile.

İşte tüm bu veriler hayat tarzımızı, görüşümüzü ve duruşumuzu etkileyecek. Tüketimimizi, tercihlerimiz yönlendirecek.

İçimizde ki cümbüşü yaratıcılığımızla ortaya çıkarmak zamanı şimdi. Sizi etkileyen tüm akımlardan etkilenip kendi karmanızı yaratıp trend dışı davranabilmenin baharıdır şimdi.

Lüks bile tanımını değiştirdi. Lüks tüketim “trendsizlik akımı “içinde kendi tanımını değiştirdi. Lüks artık herkesin sahip olabileceği her türlü yaşam unsuru olarak tanımlanıyor. Yani lüks size keyif veren ve bu keyfi zaman ya da parayla satın aldığınız her şeyi kapsıyor. Channel çanta elinizde, Mango kot üzerinizde ve Hermes eşarp boynunuzda kendi lüksünüzü oluşturmak için yaşasın trendsizlik…

Bu genel yaklaşımdan sonra günümüzdeki akımları özetlemek anlamını yitirmiş gibi gözükecekse de yaz trendlerini kısaca göz attıktan sonra sonbahar ve kış ile ilgili ipuçlarını bilmekte fayda var.

Mayo ve mayokiniler altın çağını yaşayacaklar. Özellikle kendinden aksesuarlı mayokiniler Dior koleksiyonunun en gözde parçaları

Bağcıksız renk renk Conversler, Afrika desenleri, iri ve ahşap aksesuarlar havuzda, beach de her yerde.

Rahat ve özgür kesimli saçlar yada çok uzun saçlar hem kadın hem erkeklerde favori.

Bu kış “renk” yok “çok renk” var. Her şey renkli ve karışık desenli.

İri gözlükler artık devrini kapatmak üzere, Lennon tarzı yuvarlak ve küçük gözlükler tasarlanmaya başlandı bile.

Yakalar ve kollar tasarımcıların çılgın fikirleriyle hareketlenecek. Düz elbiseler iddialı yaka tasarımlarıyla ön plana çıkacaklar.

Ayakkabılar renkleniyor bu kış, sanırım, en zor siyah ayakkabı modeli bulacağız. Topuklarda ki tasarımlar çılgınca devam ediyor.

Şort ve kalın çorap sonbaharla birlikte çok kullanılacak.

Çizmeler, botlar mevsimsel olmaktan çıkıp 12 ay kullanılır hale gelecekler.